פרשת בהעלותך

הפרשה מתחילה בסיפור על מספר תחומים בהם עם ישראל מבקש להתחזק באמונה ובקיום המצוות, ואז באופן מפתיע מגיעות רצף של בעיות. מה המקור לבעיות? ומה הסיבה לכך? התשובות בסרטון שלפניכםפרשת בהעלותך

מדוע נענשו המתאוננים והמתאווים באופן קשה?

בפרשת השבוע, מתחילים לקרוא על סדרת כשלים וחטאים שמאפיינים את ספר במדבר. החטאים הראשונים הם המתאוננים והמתאווים. זה מתחיל במתאוננים: "ויהי העם כמתאוננים רע בעיני ה'" ועונשם: "ותבער בם אש ה' ותאכל בקצה המחנה" (יא, א). אמנם במקרה זה לא ברור כמה מתו, אם בכלל, אבל נראה שאכן מתו, אבל מעט – "בקצה המחנה". ומיד משה מתפלל והארוע מסתיים: "ותשקע האש". אבל בהמשך, מסופר על המתאווים שרצו בשר: "והאספסוף אשר בקרבו התאוו תאוה...ויאמרו, מי יאכילנו בשר" (יא, ד). והתגובה קשה מאוד: "הבשר עודנו בין שיניהם טרם יכרת, ואף ה' חרה בעם, ויך ה' בעם מכה רבה מאד" (יא, לג). גם כאן לא ברור כמה מתו, אך ברור שהיה אסון גדול עם הרבה נפגעים – "מכה רבה מאוד"

להמשך קריאה לחצו כאן


מדור פרסומי

סטנדר מעץ לרכישה דרך EBAY במחיר 77 ש"ח לצפיה לחץ כאן

לצפיה במוצרים נוספים לחצו כאן
שו"ת כשרות

האם מותר לאכול דגים ביחד עם בשר או חלב, כגון פיצה עם טונה וכד'?

לקריאה לחץ פה


טוחן ו"עובדין דחול" 


שאלה: האם מותר להשתמש בסלייסר (מכשיר לחיתוך וקציצת ירקות) בשבת לקציצת וחיתוך ירקות.
וזה תאורו: מדובר בכלי עם מכסה, שבתוכו מערכת סכינים המחוברים בגוף אחד העשוי מפלסטיק. לשם קציצת ירקות, מכניסים ירקות לכלי (נוהגים לחתכם קצת קודם), ומסובבים ידית המסובבת את הסכינים ועל ידי כך נחתכים הירקות. יש לציין, שככל שמסובבים יותר את הידית, כך נקצצים הירקות לחתיכות קטנות יותר. ואם מסובבים קצת, הם נחתכים לחתיכות גדולות יותר. האם בשימוש במכשיר זה יש איסור טוחן או "עובדין דחול", אם מתכוון לחתוך חתיכות גדולות ומסובב קצת את הידית?

להמשך קריאה לחצו כאן
האתר נבנה במערכת 2all | בניית אתרים